Řeknu vám to na rovinu. Co za energie do vytvářeného předmětu vložíte, to bude vyzařovat.

Vždy když dostanu chuť malovat, kreslit nebo vytvářet cokoliv jiného, první co udělám je, že zkontroluji své pocity a celkové rozpoložení. A podle toho co vyhodnotím se pak zařídím.

Paní Múza chodí na návštěvu kdykoliv, bez ohledu na situaci. Kolikrát se mi stalo, že potvůrka dorazila v naprosto nevhodnou chvíli. Bylo mi pak velmi líto, že jsem ji neměla sílu poslouchat.
A přišla tak o možnost stvořit něco krásného. Někdy to prostě nejde.

Jak jsem to v minulosti dělala špatně

Jak už možná někteří z vás, kteří jste četli můj životní příběh, víte, v minulosti jsem to neměla úplně jednoduché. Ano, pravda, za většinu toho mého neštěstí mohla jen a jen má vlastní hlava. Ale vezmeme to popořádku.

Celý život jsem snila o tom, že budu umělkyně na volné noze. A celý svůj život jsem pro to neudělala vůbec nic. Kreslila a malovala jsem si jen pro sebe a své blízké. Měla jsem velké sny, ale žádnou chuť něco dělat. Byla jsem smutná, apatická a bez energie.

Po střední škole jsem nevěděla co dělat. A tak jsem se nastěhovala k prarodičům do města a našla si špatně placenou práci. A k tomu všemu jsem byla pořád chronicky nemocná a mé sebevědomí bylo na bodu mrazu.

Jediné, co mě bavilo bylo malování. Ale vzhledem k mému emočnímu rozpoložení to nebylo nic moc. Obrazy byly nedotažené a nepromyšlené. Byl z nich cítit smutek, bezmoc a energii spíše braly než aby jí vydávaly. Nemohla jsem se tedy divit, že o ně neměl nikdo zájem. V té době jsem to ještě nechápala, ale teď už vím.

Změna života, změna energií

Před pěti lety jsem totálně změnila svůj život, pohled na svět, myšlení a energie. Popravdě nebylo to vůbec jednoduché, ale já už neměla moc na výběr.

Bylo to tak osvěžující a osvobozující. Tak zvláštní pocit, že ho nedokážu ani popsat. A život na mou změnu zareagoval a začal mi do cesty posílat nové výzvy, dary a kouzelné momenty.

S novou energií jsem začala opět tvořit a najednou byly mé obrazy úplně jiné. Zářily, byly veselé a plné krásných energií. Lidé o ně začali jevit zájem a dokonce se objevily i zakázky.
To posílilo mou víru, motivaci i sebevědomí.

Najednou mi to všechno docvaklo.

To co do svého díla vložím, to se mi vrací. Když do obrazu vložím smutek, beznaděj a odpor, to samé se mi vrátí. Lidé podvědomě vycítí, že s obrazem není něco v pořádku a spíše se mu vyhnou.

Naopak když maluji s láskou, klidem a dobrou náladou, obraz je toho plný. Lépe vypadá, protože mě jeho tvoření baví. Vyzařují z něho jen pěkné energie a lidem se líbí. Možná ani neví proč, ale líbí. Podvědomě se s obrazem cítí dobře.

Vyšší level

Pokud chcete své umění posunout energeticky ještě o level výš, už to není jen o nápadu, technice a dobré náladě.

Tady už se bavíme o napojení na vlastní intuici a pozitivní energie. Nejlepší je dostat se do meditativního stavu a hladiny alfa a v tomto rozpoložení se nechat vést. Obraz by pak měl mít velmi silné energie. Podle vašeho záměru třeba čistící, léčivé nebo uklidňující.

Většinou, když jste v blízkosti takového obrazu, cítíte krásné příjemné a silné teplo, mravenčení nebo jiné příjemné pocity.

Shrnutí

  • Pokud se necítíte psychicky a emočně dobře namalujte si obraz, do kterého své smutky vložíte a následně obřadně zničíte. ( Můžete ho roztrhat a vyhodit nebo zakopat, spálit…) Je to skvělý druh terapie.
  • Rozhodně takový „ smutný“ obraz nikomu nedávejte ani si ho sami nevystavujte. Ty energie by se vám potom stále vracely.
  • Malujte a tvořte jen když jste dobře naladěni a je vám dobře. Takové dílo má pak léčivé účinky vaše duše.


Pamatujte: co do díla vložím, to z něho vyzařuje.
Rozhodně nechcete věnovat svým blízkým krásný , ale smutný obraz, který jim bude na energetické rovině ubližovat.

A hlavně, když tvoříte tak si to užívejte. Mělo by to být potěšení, relax a pohoda.

Veronika Víchová
Jako výtvarnice, netradiční módní návrhářka a milovnice alternativního životního stylu, inspiruji a motivuji lidi ke změně života. Protože někdy stačí jen málo a dějí se velké věci. Můj příběh si přečtete ZDE >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.